Wypożyczalnia Samochodów Opel

wypożyczalnia samochodów opel

Wynajem samochodów to świetne wyjście dla kierowców nieposiadających chwilowo własnego środka transportu lub dla przedsiębiorców, których interesuje wynajem samochodów średnio i długoterminowy. Myśląc jednak o zakupie i analizując poszczególne możliwości, warto zwrócić uwagę na jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Mowa o Oplu, którego korzenie sięgają połowy XIX wieku.

Wynajem aut Opel

Założyciel marki – Adam Opel, otwierając niewielki zakład w niemieckiej Hesji, nie mógł się spodziewać, że wkrótce stanie się on wielkim przedsiębiorstwem motoryzacyjnym. Do momentu śmierci założyciela produkowane były tam bowiem… maszyny do szycia i rowery. Produkcję samochodów osobowych rozpoczęli dopiero jego synowie. Pierwszy z modeli, o osobliwej nazwie System Luztmann, posiadał silnik o mocy 4 koni mechanicznych.

Wojenne perypetie

Szybko jednak, między innymi dzięki współpracy z francuskimi konstruktorami, z taśm zaczęły zjeżdżać pierwsze samochody z silnikami dwu- i czterocylindrowymi. W trakcie pierwszej wojny światowej przedsiębiorstwo postawiło na produkcję samochodów ciężarowych, zaś po jej zakończeniu powróciło do korzeni, włączając do swojej oferty… rowery. Międzywojnie przyniosło jeden z najbardziej rozpoznawalnych ówcześnie modeli – Olympię. Kolejna z wojen nie oszczędziła Opla – przestała istnieć jego największa fabryka.

wypożyczalnia samochodów opel

Błyskawiczny rozwój

Dziś miejsca takie jak wypożyczalnia samochodów „Oplem stoją”, jednak zanim tak się stało, koncern skrupulatnie odbudowywał swoją pozycję w powojennej rzeczywistości. Z biegiem lat prezentowano co raz nowsze modele oraz ulepszane generacje już produkowanych. Od lat 90. XX wieku postawiono na rozwijającą się nowoczesną motoryzację, skrupulatnie wprowadzając wiele technologicznych nowinek, a jednocześnie dbając przy tym o nowoczesny design. Dzięki temu nazwy modeli takich jak Astra, Corsa czy Insiginia kojarzą dzisiaj miliony na całym świecie.

Wypożyczalnia aut Opel
Astra kombi, sedan, zafira, vivaro

Znajdziesz je również w wypożyczalni samochodów TopCars. Wybierz samochód z naszej floty, wypełnij formularz i ciesz się przyjemnością jazdy bez limitu kilometrów i zbędnych formalności.

Rezerwacja wynajmu samochodu Opel

wypożyczalnia samochodów opel
jest jedną z najlepszych wypożyczalni samochodów w Polsce

Najczęstsza ocena naszych Klientów to 5/5 gwiazdek na ponad 600 opinii.