Zasady wynajmu i zwrot samochodu do wypożyczalni

PODZIEL SIĘ

Zasady wynajmu i zwrot samochodu do wypożyczalni

21/10/2020

Jak wypożyczyć samochód w Topcars?

zasady wynajmu i zwrot samochodu do wypożyczalni
Dla wielu klientów wydanie samochodu wiąże się ze stresem oraz dużymi emocjami. Proces wydania auta w naszej wypożyczalni jest bardzo prosty oraz szybki, cała operacja zajmuje ok. 15 minut w przypadku wydania pojazdu oraz około 5 minut w przypadku zwrotu pojazdu. Przy współpracy z Naszymi stałymi Klientami procesy te zajmują dużo mniej czasu.

Proces Wynajmu samochodu w wypożyczalni


Najważniejszą rzeczą, o jakiej Klient musi pamiętać to, aby numer telefonu, który był podany podczas rezerwacji samochodu, był aktywny w okolicach godziny wydania samochodu. Nasi kierowcy kontaktują się z Klientem kilkanaście minut przed ustaloną godziną wydania auta w celu ustalenia dokładnego miejsca spotkania np. na lotnisku lub w okolicach dworca. W przypadku Klientów odbierających auto po przylocie na docelowe lotnisko pomocne jest również podanie numeru lotu. Dzięki temu nasi kierowcy mogą na bieżąco śledzić lot oraz ewentualne jego opóźnienie. Warto tutaj również wspomnieć, że zawsze czekamy na naszych Klientów, jeśli tylko dostaniemy informację o opóźnieniu samolotu, pociągu itp. Sam proces wydania pojazdu jest bardzo sprawny, podczas odbioru auta zostają zapisane uszkodzenia istniejące na pojeździe. Jest to bardzo istotne, dlatego bardzo prosimy, aby uważnie oglądać auto i zgłaszać kierowcy wszelkie, rysy, otarcia, czy wgniecenia. Oczywiste jest, że nasze samochody są w ciągłym ruchu, więc są narażone w znacznie większym stopniu na uszkodzenia. Sprawdzeniu również zostaje poddana czystość samochodu — zarówno zewnętrzna, jak i wnętrza auta oraz stan poziomu baku paliwa. Następnie nasz kierowca weryfikuje poprawność danych wpisanych na umowę. Po potwierdzeniu danych oraz miejsca i godziny zwrotu pojazdu należy dokonać płatności za najem. Warto przypomnieć, iż w naszej wypożyczalni płatność za najem samochodu należy uiścić podczas wydania pojazdu z góry za cały okres najmu. Jedyną akceptowalną formą płatności jest użycie karty płatniczej oraz ważne jest, aby na karcie znalazło się imię i nazwisko Najemcy auta. W żadnym wypadu nie przyjmujemy gotówki. Nie wymagamy karty kredytowej. Po podpisaniu umowy oraz dokonaniu płatności zostają Państwu przekazane kluczyki wraz z dowodem rejestracyjnym (choć nie zawsze, nie mamy takiego obowiązku zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem), dokumentem ubezpieczenia oraz kopia umowy.

Zwrot Samochodu do wypożyczalni


Zwrot pojazdu jest znacznie szybszy niż w przypadku wydania pojazdu. Równie istotne jest, aby w okolicach umówionej godziny zwrotu pojazdu aktywny był numer telefonu podany podczas rezerwacji pojazdu. Nasi kierowcy dzwonią do Klientów kilkanaście minut przed godziną zwrotu pojazdu w celu ustalenia miejsca spotkania, zwłaszcza w przypadku Klientów zwracających auta przed lotniskiem lub w okolicach dworców. Proces zwrotu pojazdu rozpoczyna się sprawdzeniem przez kierowcę uszkodzeń na aucie zgodnie z protokołem sporządzonym podczas wydania pojazdu. Następnie kierowca przystępuje do sprawdzenia czystości pojazdu oraz elementów jego wypożyczenia. Ostatnim elementem jest kontrola ilości paliwa oraz przebiegu (w przypadku najmów krótkoterminowych do 29 dni nie nakładamy żadnego limitu kilometrów). Jeśli wszystko jest zgodne z protokołem wydania pojazdu, pozostaje tylko kwestia złożenia podpisu przez Kierowcę oraz Klienta zamykając umowę najmu pojazdu.

wynajem i zwrot auta do wypożyczalni

W jaki sposób dokonać rezerwacji samochodu?

  • online wypełniając formularz na naszej stronie internetowej
  • przez e-mail: biuro@topcars24.pl
  • telefonicznie pod numerem infolinii: +48 731 739 351
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszymi pracownikami za pośrednictwem INFOLINII, formularza kontaktowego lub chatu na naszej stronie internetowej. Udzieliliśmy również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów na naszej stronie internetowej w zakładce FAQ - zapraszamy do lektury.

Sprawdź już dziś, że wynajem samochodu w TOPCARS to prosta rzecz!