Wycofanie z floty samochodów Dacia Duster

PODZIEL SIĘ

Wycofanie z floty samochodów Dacia Duster

18/11/2020

DACIA DUSTER WYCOFANA Z FLOTY TOPCARS

W ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o wycofaniu z naszej floty wszystkich Dacii Duster. Ten niezawodny samochód nie był częstym wyborem klientów, pomimo iż duża grupa osób po przetestowaniu tego modelu była zadowolona i bardziej do niego przekonana. Brak zainteresowania autami rumuńskiego producenta jest wywołany prawdopodobnie (niesłusznym) brakiem zaufania od strony klientów do tej marki. W klasie SUV-ów zdecydowanie częściej klienci wybierają samochody koreańskich producentów, czyli auta takie jak KIA Sportage, czy Hyundai Tucson. Z tej samej półki cenowej można było dotychczas wybrać auta wyglądające nowocześniej, stąd też wybór nie padał na samochód marki Dacia.

wycofanie z floty samochodów dacia duster wycofanie z floty dacia duster

POMIMO MAŁEGO ZAINTERESOWANIA


Dacia Duster ze swoim silnikiem zapożyczonym prosto od francuskiego koncernu Renault o pojemności 1.6 i mocy 115 KM zapewniał odpowiednie osiągi na trasie, gdzie swobodnie można było wyprzedzać wolniejsze auta. Zjeżdżając z tras szybkiego ruchu, można było swobodnie wyjechać na łono natury, nie bojąc się o zawieszenie. Dość niska masa własna ok. 1200 kg i wytrzymałe zawieszenie, czyniły go nieustraszonym w codziennej eksploatacji miejskiej, tj. studzienki, wyboje oraz kolokwialnie mówiąc „kocie łby”. Zestrojenie podwozia w tym aucie wydaje się wręcz specjalnie opracowane na polskie drogi. Nastawy sprężyn i amortyzatorów pozwalają na pewną podróż i pokonywanie nierówności. Duster wjechałby tam, gdzie zawiesiłby się kombi, czy podwyższany hatchback, jakim jest crossover. Charakter rodzinny auta przekonywał, aby wybrać się na przejażdżkę z dziećmi nad jezioro.

DALSZE ODŚWIEŻANIE FLOTY


Na podstawie przeprowadzonych rezerwacji, postanowiliśmy wycofać Dacię Duster i zastąpić ją nowościami innych marek w segmencie SUV. Niektórzy się zawiodą, że nie będzie już Dacii Duster w naszej flocie. Nieustannie przeczesujemy rynek i staramy się dobierać auta tak, aby, jak najlepiej wpisać się w oczekiwania klientów. Samochód z tej klasy musi być praktyczny, zapewniać komfort podróży, jak również stanowić alternatywę dla pojazdów typu kombi, tak aby pojemność bagażnika była na podobnym poziomie.

wycofanie pojazdów dacia duster