Infolinia +48 731 739 351 biuro@topcars24.pl

Targi motoryzacyjne Motor Show 2018 w Poznaniu

PODZIEL SIĘ

Targi motoryzacyjne Motor Show 2018 w Poznaniu

12/06/2018

Nie mogło nas zabraknąć na tegorocznych największych targach motoryzacyjnych, które jak co roku odbywają się w Poznaniu i są największą tego typu imprezą w tej części Europy. Międzynarodowe Targi Poznańskie trwały od 5-8 kwietnia b.r. i przyciągnęły tłumy pasjonatów motoryzacyjnych.

Największe i najstarsze w Polsce centrum wystawiennicze znajduje się w Poznaniu i pozwala na organizowanie wielkich targów o różnej tematyce. Ogromna powierzchnia wystawiennicza liczy 16 zamkniętych pawilonów oraz otwartą powierzchnię. Teren wystawienniczy zagospodarowany jest w centrum miasta, dzięki czemu na targi przybywa wielu przyjezdnych oraz mieszkańców Poznania.

Ogromne zainteresowanie Motor Show 2018

Targi Motor Show odbywają się Poznaniu już od 1992r. (z przerwą pomiędzy 2003-2010r.) i z ubiegiem lat zyskują na randze w świecie motoryzacji. W tym roku targi odwiedziło ponad 150 000 osób. Zainteresowanie było widoczne w każdym z pawilonów. Każdy, niezależnie od upodobań i potrzeb, mógł znaleźć interesujący dla siebie temat czy markę motoryzacyjną. Wielu odwiedzających skupiło swoją uwagę na przetestowaniu wybranych modeli pojazdów, by upewnić się, który okaże się najbardziej odpowiedni do przyszłego zakupu. Wielu skorzystało z okazji, by zasiąść w sportowym samochodzie wysokiej klasy, inni sprawdzali co do zaoferowania mają nowoczesne campery. Nie zabrakło zainteresowanych nowinkami technicznymi oraz częściami motoryzacyjnymi. Wystawcy zadbali o atrakcję. Zostało zaprezentowanych mnóstwo premier oraz kilka pojazdów koncepcyjnych, które wszystkich zaintrygowały. Na sukces nowej premiery, ma wpływ marka, design oraz technologia, która w niewyobrażalnie szybko się rozwija i zaskakuje. Oferta targów zadowoliła chyba wszystkich. Organizatorzy imprezy odpowiedzieli na głosy zainteresowanych tworząc różnorodne strefy i salony, w tym samochodowy, motocyklowy, caravingowy i truck. Dodatkowym urozmaiceniem była strefa offroadowa, międzynarodowe zawody Stunt Wars Poland, strefa tuningu Blackzone, Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników oraz Arena Viedoblogerów, która okazała się trafioną nowością.

targi motoryzacyjne poznań
(fragment pojazdu koncepcyjnego Vision E od Skody)

Motor Show 2018 odwiedziło aż 170 wystawców!

Na targach zaprezentowało się 170 wystawców, w tym największe światowe marki t.j. BMW, Mercedes Benz, Mazda, Skoda, Volkswagen, Porshe, Toyota, Audi, Seat, Jaguar, Rang Rover i wielu innych. Część z nich miała swoje premiery, w tym nowa klasa A Mercedesa z nowościami technologicznymi oraz nowe wcielenie terenowej klasy G, w której zadbano o jeszcze wyższy stopień komfortu i nowoczesne systemy pokładowe. Skoda również zaskoczyła swoich odbiorców. Czeski producent zaprezentował model koncepcyjny Vision E, pokazał odświeżony model Fabi po faceliftingu. Dużą uwagę przyciągnął Karoq, który od niedawna cieszy oko na naszych drogach. Volkswagen zaszczycił Poznańskie Targi Motor Show prezentując Touarega trzeciej generacji. Była to eropejska premiera tego nowego samochodu. Zauważyliśmy trend z coraz większą ilością wystawianych samochodów elektrycznych, które zapewne w przyszłości będą stanowić większość.


motor show poznań
(Fiat Tipo w nowej odsłonie. Model dostępny w naszej flocie w segmencie C za jedyne 119 zł/doba)

Przyszłe Targi Motor Show w Poznaniu odbędą się 28-31 marca 2019 roku. My na pewno tam się pojawimy i zdamy kolejną relację. Zachęcamy również Was do wzięcia udziału w tak wielkim, pełnym emocji motoryzacyjnym przedsięwzięciu. Sami jesteśmy ciekawi, czym zaskoczą nas wystawcy za rok, do zobaczenia!

  • Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
  • Infolinia: +48 731 739 351