Chevrolet Spark

PODZIEL SIĘ

Chevrolet Spark

14/11/2019
chevrolet spark wypożyczalnia samochodów

Chevrolet Spark zaliczany jest do segmentu aut najmniejszych, czyli segmentu A. Jego naturalnym środowiskiem są miasta, gdyż jego niewielkie rozmiary zapewnią kierowcy większą mobilność, a znalezienie dogodnego miejsca parkingowego w godzinach szczytu jest bardziej prawdopodobne, gdy zasiądziemy za kółkiem niewielkiego pojazdu niż ogromnego SUVa lub VANa.

Historia


Chevrolet Spark III generacji jest produkowany od 2012 roku. Zbudowano go na nowej płycie podłogowej GM Gamma II, którą dzieli m. in. z modelem Sonic. Co ciekawe Spark występuje na innych światowych rynkach pod innymi nazwami takimi jak: Daewoo Matiz Creative (Korea Płn.), Chevrolet Beat (Indie), czy też Holden Barina Spark (Australia). Inna funkcjonująca nazwa to także Ravon R2.

Spalanie


Biorąc pod uwagę, że wyżej wymieniony samochód pełni zazwyczaj rolę samochodu miejskiego należy się przyjrzeć parametrom spalania tego 1-litrowego silnika DOHC generującego 68 koni mechanicznych. Producent deklaruje średnie spalanie w cyklu miejskim rzędu ok. 5,1 l. Natomiast użytkownicy tego auta jednogłośnie wskazują, iż spalanie jest większe niż to deklarowane przez producenta i mieści się ono w przedziale od 5,7 l do aż 8,4 l przy bardziej agresywnej jeździe (do której to auto naszym zdaniem nie jest przystosowane).

Z założenia Chevrolet Spark jest samochodem, który ma nam ułatwić poruszanie się w mieście i umożliwić dotarcie z punktu A do punktu B. Nie jest to samochód, którym udamy się na rodzinny wypad w góry lub wyjazd z paczką znajomych. Realnie patrząc na ten pojazd - jest to auto dla maksymalnie 2 osób dorosłych, które byłyby w stanie spakować swoje rzeczy na niedługi wyjazd. Z czwórką pasażerów, dla których zgodnie z parametrami znajduję się w nim miejsce, nie byłoby to już wykonalne.

Oceny

Ogólnie rzecz ujmując Spark jest oceniany dosyć dobrze za swój całokształt. Silnik, skrzynia biegów, układ jezdny oraz karoseria są oceniane dosyć dobrze. Widoczność i ergonomia stoją już na nieco niższym poziomie. Wentylacja oraz ogrzewanie oceniane są bardzo dobrze, ale wyciszenie i przestrzeń dla kierowcy oraz pasażerów niestety oceniane są tylko jako „zadowalające”.

chevrolet spark wypożyczalnia samochodów

Chevrolet Spark - wypożyczalnia samochodów

Oferowaliśmy pojazdy Chevrolet Spark w kolorach czarnym, czerwonym, żółtym oraz srebrnym. Wszystkie posiadały homologację na 5 miejsc i napędzały je silniki benzynowe. Posiadały skrzynie manualne oraz silniki o pojemności 995 cm3 generujące moc 68 KM.

Dlaczego piszemy o tym pojeździe w czasie przeszłym? Ponieważ zostały one wycofane z floty i zastąpione innymi nowymi samochodami.

Podsumowując, Chevrolet Spark na pewno sprawdził się w naszej firmie wśród osób, które chciały w sposób płynny i spokojny dotrzeć z punktu A do punktu B, np. z domu do pracy lub z powrotem. Były też osoby, które mocno zawiodły się na tym samochodzie – zwłaszcza, gdy chciały wyprzedzać ciężarówki na jednopasmowych drogach dwukierunkowych. Wszystko to spowodowane było jego niewielkim silnikiem i mocą, który niezbyt dobrze radził sobie w takich warunkach.

Nasza flota jest cały czas odmładzana. Sprzedajemy starsze samochody, a w ich miejsce dojeżdżają do nas nowe pojazdy prosto z polskich salonów samochodowych. Zapraszamy do zapoznania się z flotą TOPCARS pod adresem www.topcars24.pl/samochody/