Aktualności

PODZIEL SIĘ

Jazda na Suwak. Nowe Przepisy. O co w tym Chodzi?

10/02/2020
jazda na suwak

Jazda na suwak to stosowany już od dawna sposób na zmniejszenie korków. Jednak często nie przynosił on zamierzonych efektów. Czy zmiana przepisów sprawi, że system ten będzie działać sprawniej?

Jazda na suwak — co to właściwie jest i po co się ją stosuje? 


Jazda na suwak powinna mieć swoje zastosowanie w momencie, kiedy jeden z dwóch równoległych pasów, prowadzących w tym samym kierunku, kończy się. Ta optymistyczna koncepcja zakłada, że każdy kierowca pojazdu poruszającego się po głównym pasie, wpuści przed siebie jedno auto jadące po kończącym się pasie obok. Stąd też ta tajemnicza nazwa ''na suwak''. Ruch ma po prostu się zazębiać. 

PODZIEL SIĘ

Odcinkowe pomiary prędkości z nowymi znakami. Jest jeszcze sporo do poprawy

08/01/2020
odcinkowy pomiar predkosci

Na polskich drogach jest prawie 30 odcinkowych pomiarów prędkości. Niedawno opracowano również nowe znaki informujące o takich kontrolach, aby były bardziej czytelne dla kierowców.

PODZIEL SIĘ

Peugeot 301

06/12/2019
peugeot 301 wypożyczalnia samochodów

Marka Peugeot to jedna z 3 pierwszych marek samochodowych na świecie. Pierwszy seryjny pojazd światło dzienne ujrzał w 1891 roku. Od tamtego czasu marka rozwinęła swoje „skrzydła” na tyle, że przejęła większość motoryzacyjnego rynku francuskiego. W latach 60 marka uchodziła za luksusową. Mówiono, że jest to francuski Mercedes. Obecnie firma posiada 24 zakłady produkcyjne na całym świecie. Marka Peugeot w Polsce jest bardzo ceniona ze względu na stosunkowo niewielką cenę zakupu w porównaniu do konkurencji, jak również ze względu na komfortowe zawieszenie, które sprawia, że każda podróż jest przyjemniejsza.

Peugeot 301


Jest to auto osobowe znajdujące się w klasie kompaktowej. Auto jest produkowane przez Francuskiego giganta od 2012 roku. Pojazdy te w założeniu były docelowo kierowane na rynek środkowo oraz wschodnioeuropejski, lecz również na część rynku azjatyckiego.

1 2 3 4 5 6 7 8