Infolinia +48 731 739 351 biuro@topcars24.pl

Aktualności

PODZIEL SIĘ

Jazda na Suwak. Nowe Przepisy. O co w tym Chodzi?

10/02/2020
jazda na suwak

Jazda na suwak to stosowany już od dawna sposób na zmniejszenie korków. Jednak często nie przynosił on zamierzonych efektów. Czy zmiana przepisów sprawi, że system ten będzie działać sprawniej?

Jazda na suwak — co to właściwie jest i po co się ją stosuje? 


Jazda na suwak powinna mieć swoje zastosowanie w momencie, kiedy jeden z dwóch równoległych pasów, prowadzących w tym samym kierunku, kończy się. Ta optymistyczna koncepcja zakłada, że każdy kierowca pojazdu poruszającego się po głównym pasie, wpuści przed siebie jedno auto jadące po kończącym się pasie obok. Stąd też ta tajemnicza nazwa ''na suwak''. Ruch ma po prostu się zazębiać. 

PODZIEL SIĘ

Odcinkowe pomiary prędkości z nowymi znakami. Jest jeszcze sporo do poprawy

08/01/2020
odcinkowy pomiar predkosci

Na polskich drogach jest prawie 30 odcinkowych pomiarów prędkości. Niedawno opracowano również nowe znaki informujące o takich kontrolach, aby były bardziej czytelne dla kierowców.

PODZIEL SIĘ

Chevrolet Spark

14/11/2019
chevrolet spark wypożyczalnia samochodów

Chevrolet Spark zaliczany jest do segmentu aut najmniejszych, czyli segmentu A. Jego naturalnym środowiskiem są miasta, gdyż jego niewielkie rozmiary zapewnią kierowcy większą mobilność, a znalezienie dogodnego miejsca parkingowego w godzinach szczytu jest bardziej prawdopodobne, gdy zasiądziemy za kółkiem niewielkiego pojazdu niż ogromnego SUVa lub VANa.

Historia


Chevrolet Spark III generacji jest produkowany od 2012 roku. Zbudowano go na nowej płycie podłogowej GM Gamma II, którą dzieli m. in. z modelem Sonic. Co ciekawe Spark występuje na innych światowych rynkach pod innymi nazwami takimi jak: Daewoo Matiz Creative (Korea Płn.), Chevrolet Beat (Indie), czy też Holden Barina Spark (Australia). Inna funkcjonująca nazwa to także Ravon R2.

Spalanie


Biorąc pod uwagę, że wyżej wymieniony samochód pełni zazwyczaj rolę samochodu miejskiego należy się przyjrzeć parametrom spalania tego 1-litrowego silnika DOHC generującego 68 koni mechanicznych. Producent deklaruje średnie spalanie w cyklu miejskim rzędu ok. 5,1 l. Natomiast użytkownicy tego auta jednogłośnie wskazują, iż spalanie jest większe niż to deklarowane przez producenta i mieści się ono w przedziale od 5,7 l do aż 8,4 l przy bardziej agresywnej jeździe (do której to auto naszym zdaniem nie jest przystosowane).

1 2 3 4 5 6 7
  • Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
  • Infolinia: +48 731 739 351